FECEBOOK BUTON

ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ


Sayfanızı Da Tanıtın

Üyelik Girişi
Linkler
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret1151782
Linkler
  Damızlık Kangallar     KANGAL KÖPEKLERİNDE MERAK EDİLENLER     Kangal köpeğinin kullanım alanları     Dolaş kangal     Sivas kangal köpek yavrusu satışları.     Kangal forum     KANGAL KÖPEK EĞİTİMİ     DAMIZLIK ERKEK KANGALLAR     Altın kangal çiftliği akbaş köpek yavrusu satışı.     Kangal Foto Galeri     AKBAŞ KANGAL ÇOBAN KÖPEĞİ     Dişi damızlık kangal köpeklerinden bazıları     KANGAL ÇİFTLİKTEN VİDEOLAR     gandal vahşi kangal     KÖPEK IRKLARI     GANDAF ALTINKANGAL KÖPEKLERİNDEN     DAMIZLIK DİŞİLER     Kangal köpekleri hakkında yazılan kitaplar ve tarihi     KANGAL KÖPEK AŞI TABLOSU     Çapar kangal     KANGAL VİDEOLARI     NASIL KANGAL SAHİBİ OLABİLİRİM ?     herkül heybetli kangalımız     Kangal köpek     KANGAL KÖPEKLERİNDE ÇİFTLEŞME     Ayıboğan ve Kurtboğan Kangal özellikleri     KANGAL YAVRU SATIŞLARI     DAMIZLIK KANGAL SEÇİMİ     KANGAL KÖPEKLERİNİN ÖZELLİĞİ     Arap kangal     Kıf kayıtlı secereli kangallarımız.     Altın kangal çiftliği videoları     KANGAL KÖPEK BELGESELLERİ     YAVRU KANGAL YURTDIŞI ÇIKIŞ İŞLEMLERİ     YAVRU KANGALLARIN BAKIMI VE BESLENMESİ     HALO KOCA KAFA KANGAL     Tatar kangal köpeği     çatlı beyaz kangal koca kafalı     KANGAL KÖPEKLERİNİN BESLENME     ZALIM DEV KANGAL     BOZ KANGAL     SATIŞDAKİ KANGAL YAVRULARIMIZ     KIVRAK KANGAL     KANGAL KÖPEK İSİMLERİ     Anadoluda Yaşayan Çoban köpekleri     BALYOZ KANGAL     ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ     KANGAL KÖPEĞİN KURTBOĞMASI     Satışdaki kangal yavrusu     KÖPEK KULÜBESİ     Kangal köpek hastalıkları     KANGAL ÜRÜNLERİ  

Ayıboğan ve Kurtboğan Kangal özellikleri

KANGAL KÖPEKLERİNE VERİLEN ADLAR

Kangal köpekleri çeşitli adlarla anılmakla birlikte aslında kangal köpek ırkı tektir sadece post rengine göre çeşitli ayırımlar olabilmektedir. Bu tür benzetmeler onun daha çok ihtişamı ile ilgilidir.

Kangal köpeklerine verilen isimler ve bu isimlerin verilme sebepleri.

Kangal köpeklerine verilen isimler sırası ile:

Ayıboğan kangal , kurtboğan kangal, aslan başlı kangal, akbaş kangal, karabaş kangal, çapar kangal, karayaka kangal, panter kangal vb isimlerle anılmaktadır.

Ayıboğan ve kurtboğan kangal ismini alma sebebi iri yapıla olan kangal köpeklerine ayıboğan kurtçu soy yada ırkında kurt oldürmüş olan kangal köpeklerine ise kurt boğan kangal olarak adlandırılmaktadır.

Aslan başlı kangal: İsmini aldığı aslana benzemesi görüntü olarak aslanı andırması bu isimle  anılmasına sebep olmuştur.

Akbaş kangal: Bazı kangal köpeklerinin maske zayıf bulunmaktadır bu tür kangal köpeklerine akbaş kangal denilmektedir,  bazı durumlarda ise akbaş çoban köpekle karıştırılmaktadır ancak akbaş çoban köpekleri tamamen farklı bir ırktır.

Karabaş kangal: Karabaş kangal anadoluda yaşayan köpeklere verilen genel bir addır kafasının siyah olması ona bu adın verilmesine sebep olmuştur. Halen Türkiye dışındaki kurumlarda anadoluda yaşayan köpek ırklarını karabaş olarak adlandırılmaktadır.

Çapar ve karayaka kangal: Kangal köpeklerinde post rengine bakılarak verilen bir isimdir. Sürü içersinde kurda çok benzediği için pek fazla üretilmemiş bu yüzden çok az bulunmaktadır.

Panter kangal: Kangal bölgesinde uzun yıllar yetiştirilmiş koyu renkli olan ve bir soy ağacından gelmiş olan kangal köpeklerine verilen addır.

 ayıboğan kangal

SAYFA ETİKETLERİ: panter kangal, ayıboğan kangal, kurtboğan kangal, aslan başlı kangal, saf kangal, çapar kangal, simit kuyruk kangal, kara kangal, beyaz kangal, boz kangal, karabaş kangal, kurtçu kangal