• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/ALTIN-KANGAL-K%C3%96PEK-%C3%87%C4%B0FTL%C4%B0%C4%9E%C4%B0/201257336607907

İstanbul emniyeti kangal yavrusu almak için çiftliğimizi seçmiştir. Haberin devamı için TIKLA
Kangal iletişim : 0546 885 82 10

FECEBOOK BUTON

ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ


Sayfanızı Da Tanıtın

Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam1530
Toplam Ziyaret3387085
Kangal, akbaş, malaklı ve Türk çoban köpekleri alırken nelere dikkat etmeliyiz.
YAVRU KÖPEK ALIRKEN DİKKAT EDİLECEKLER.

  • Alacağınız yavru için önce ırk şeçimi. Akbaş yavrusu seçimi, Kangal yavrusu seçimi, malaklı yavrusu seçimi, Türk çoban köpeği seçimi. Yapılmalı.
  • İnsanlar genelde yanlış bilmekte her iri ve kalın boz karabaş köpeği kangal zannetmekte ancak Kangal köpekleri orta büyüklükte ve atletik köpeklerdir. Kafası büyük olmayan, küt burunlu olmayan köpekleri kangal olmadığını düşünmekte ve bu krıterlere göre değerlendirmekteler. Onun içindir ki önce ne tip köpek almak istediğinizi belirleyip ona göre seçim yapmalısınız. Benim kangalım büyük olsun devgibi görünsün diyerek kangal köpek arayışına girmek yanlıştır. 
  • Günümüzde kangal isteyip te iri köpek olmadı bu kangal değildir gibi bir yanlış tutum sergilenmekte. Hatta bunu günümüzde ırk standartlarını bilmeyen Veterinerler dahi iri köpeğin kangal olduğunu düşünmektedir. 
  • İri köpek istiyorsak eğer sadece görüntüsü için çoban köpekleri olan malaklı kangal arası iri köpekleri tercih etmelisiniz. Örneğin Karo adlı köpeğimiz bir çoban köpeğidir. En çok beğenilen damızlıklarımız arasındadır. Bu kangal değilse kötü köpektir anlamına gelmez. Yani almak istediğimiz köpek tipi ve karakterini önceden araştırıp ona göre seçim yapmamız en doğrusu. Halk arasında en çok bilinen köpek kangal olduğu için bütün köpekler kangal iri ve yüksek olanlara ise en saf kangal denilmekte bu yanlıştır. 
  • Köpek ırkları ve kinoloji fedarasyonu yaptığı araştırmalar ve bilimsel çalışmalar sonucu Anadoluda yaşayan köpek ırklarını fenotipine göre ayırmış isimlendirmiştir. 
  • Yavru köpek alacaklar yavrunuzu görerek sizin hoşunuza gideni seçmenizi tavsiye ediyoruz.


 boz karabaş kangal yavrusu
  
8924 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın