• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/ALTIN-KANGAL-K%C3%96PEK-%C3%87%C4%B0FTL%C4%B0%C4%9E%C4%B0/201257336607907

İstanbul emniyeti kangal yavrusu almak için çiftliğimizi seçmiştir. Haberin devamı için TIKLA
Kangal iletişim : 0546 885 82 10

FECEBOOK BUTON

ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ


Sayfanızı Da Tanıtın

Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret3301463
Kangal köpek festivali Türkiye şampiyonası.

ALTIN KANGALLAR OLARAK HAKLI BİR GRURU YAŞIYORUZ

      13. Uluslararası kangal köpek festivalinde Altınkangallar bir çok kupa ve madalyon alarak kalitesini göstermiştir. Düzenlenmekte olan festival uluslararası düzeyde olmakta, en önemli özelliğinden biriside jüri üyelerinin çok önemli kişilerden oluşması. Bu kişiler Cumhuriyet Ünüverstesinden kangal araştıma merkezi öğretim üyeleri, Selçuk Ünüverstesi araştıma üyeleri, kangal araştırma enstitüsü ve İngiltire kangal kulüpleri başkanı gibi önemli ve aynı zamanda akademik kişilerden oluşmaktadır. 

       Bizim açımızdan ise almış olduğumuz kupa ve madalyonlar gösteriyorki doğru yoldayız, kaliteden taviz vermeden kangal ırkını tanıtmak ve neslini bozulmadan devam ettirmek adına elimizden geleni Altınkangal köpek çiftliği olarak herzaman yapmak bizim önceliklerimiz olmuştur.

 kangal festivalinde aldığımız kupalar

 kangallardan kan alınması kangal köpek kan alımı    

        Yukardaki resimlerde safkan kangal ve akbaş köpeklerimizden kan örnekleri alınıyor (Cumhuriyet Ünüversitesi ve Selçuk Ünüversitesinden kangal araştırma görevlileri)   

        Kangallarımız;

        Kangal çoban köpeklerimiz Türkiye ve yabancı ülkelerde büyük bir üne sahiptir. Bugün İngiltere, Amerika ve birçok ülkede kangal köpeğini sevenler tarafından kurulmuş dernekler vardır. Onlar için yarışmalar düzenlenmektedir kangal köpeklerine bizlerden daha çok ilgi gösterip onların değerini anlamışlardır. Bizler henüz son birkaç yıl hariç henüz degerini anlayamadık maalesef.

        Kangal çoban köpekleri zeki, cesur ve çevik hayvanlardır. Özellikle kadın ve çocuklara karşı uysal , kötü niyetli  kişilere karşı ise sonderece sert ve caydırıcıdır. Kangal köpekleri çoban köpeği olmasının yanısıra bulunduğu alanı koruma adına son derece ağresif bir bekçi köpeği olarakta kullanılmaktadır. Sahibine karşı son derece bağlı kangal köpekleri sahiplerinin sözünden çıkmaz, azarlandığını anlar. Hislerini  davranışları ve çıkardığı seslerle  affedilmek adına sahibine iletir. Kangal çoban köpekleri  aynı zamanda görevlerine sadıktırlar, kendilerine ait olanı korumayı bilir onları aç susuz günlerce korur ve yanıbaşından ayrılmaz. Hayatı pahasına bir ayıya saldırabilecek cesarette ve bir kurdu yenebilcek bir güce sahiptirler. Bunun için egitime gerek duymaz ırkı özelliğinde vardır. Binlerce yıl bu coğrafyada bizlerle yaşamış olan kangallar Anadolunu korucusu olmuştur. Kan asalatinden ise hiçbirşey kaybetmemiştir.Irkını korumasının sebebi iri bir ırk olmasından dolayı başka ırklarla çiftleşmemesinden kaynaklandığı bilinmektedir. Ancak günümüzde çok daha iri bir köpek elde etmek adına başka ırklarla çiftleştirilmekte ve sadece iri gürünsün diye o ırkı özelliklerini kaybetme riski altındadır. Biz Altınkangal köpek çiftliği olarak kangal köpek ırkının saflığının korunması için elimizden geleni yapmaktayız, kangal köpeklerinin anavatanı Sivas’ta en iyi ırkı üretmek adına çalışmalarımız sürmekte ve kangal ırkını en iyi temsil etmeye çalışmaktayız.

Biz inanıyoruzki kangal köpekleri ilerki yıllarda hakettiği yere gelecek.

Sivas kangal köpeklerimizi tanıtmaya ve ırkını korumaya devam edecegiz.

Çocukalarımıza hayvan sevgisini vermek adına en iyi ırk kangal köpekleridir.

  
3676 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın