• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/ALTIN-KANGAL-K%C3%96PEK-%C3%87%C4%B0FTL%C4%B0%C4%9E%C4%B0/201257336607907

ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ

Sivas kangal yavru satışları; tüm Türkiye için.

 sivas kangal resimleri
Kangal iletişim : 0546 460 71 17
sivas kangalı alan ünlüler sergen
FECEBOOK BUTON

ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ


Sayfanızı Da Tanıtın

Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam889
Toplam Ziyaret2076620

KANGAL KÖPEK EĞİTİMİ

KANGAL KÖPEKLERİNDE EĞİTİM

Kangal köpekleri diğer köpek ırkları gibi eğitime gerek duyan bir köpek ırkı değildir. O nerde ne yapacanı bilen zeki bir köpek ırkıdır ancak bazı özel durumlar için eğitimden ziyade alışkanlıklar ön plana çıkmaktadır.

Kangal ve diğer köpek ırkları için temel eğitim kurallarından bazıları aşağıda sırlanmıştır.

a)      Onlara yaptırmak istediklerimizi tek heceli kısa kelimelerle birlikte hareketlerle desteklemeliyiz

b)       Tekrar öğrenme açısından olumlu etki yaratmaktadır. Bıkmadan yaptırmak istediğimizi tekrarlamalı ve sürekli aynı şeyi yapması için ona sabırla tekrarlatmalı.

c)      Başarılı davranışları sonucu onu okşayarak ödüllendirmeli ve sevdiği şeyler yapılmalı

d)     Yapmasını istemediğiniz şeyler için ona kızarak sertçe konuşmalı ve hayır sözcüğün ne olduğunu ona öğretmeli kesinlikle ona vurmamalı ve ya dövmemeli.

e)      Köpekler için en önemli olan şey ona göstermiş olduğunuz sevgidir.

f)       Zamanla köpeğiniz sizin davranışlarınızı öğrenerek sizin ne zaman kızdığınız ne zaman sevindiğinizi anlayabilir onlar çok zekidir, özellikle kangal köpekleri ırkındaki en üstün ve zeki türüdür.

 

 

KANGAL KÖPEKLERİNDE GELİŞİM SÜRESİ VE EĞİTİMİ

   Kangallar yavru döneminde yani ortalama 5 yada 6 aylık iken temel basit eğitimleri almaya başlar bu dönemde tasmaya alışmaya kulübeye ve yemek yeme gibi temel şeylere alışmaya başlatılmalıdır.

 

KANGAL KÖPEKLERİNDE BELLİ AMAÇLAR İÇİN TEMEL EĞİTİMLERİ

Kangal çoban köpeği:

    Kangal çoban köpeği için eğitime gerek duyulmaz onun genlerinde çoban köpeği özellikleri bulunmaktadır bunun için özelbir eğitime gerek duyulmaz. Sürü ile birlikte yetişen kangal köpekleri sürüyü çok güzel idare ederek onları en iyi şekilde tehlikelerden koruma içi güdüsüne sahiptir.

Alan koruma ve bekçi köpeği eğitimi:

   Alan koruması için yetiştirilen kangal köpekleri için korunacak alanda bulunması ve sadece bir kişi ilgilenerek onu diğer kişilerle arkadaşlık etmesi önlenmeli ve bulunduğu alana gelebilecek herkese için tehdit gözüyle bakması öğretilecek ve koşullanacaktır. Bekçi köpekleri kesinlikle cezalandırılmamalı bulunduğu alanı koruması bakımından koşullanmalıdır.

 

   Kangal köpekleri öğrenme konusunda diğer köpek ırklara nazaran daha zeki ve çabuk öğrenme kabiliyetine sahiptir. Herhangi bir eğitimden geçmeselerde kendi görevlerini bilir ve yapması gerekeni en iyi şekilde yerine getirirler. Uzun eğitim süreçlerini sevmez özğürlüğü severler. 

 kangal eniği eğitimi

Sayfa etiketleri:

Kangal köpek eğitimi, köpek eğitim süresi, kangalların eğitim aşaması, kangal köpekleri eğitilebilirmi, kangal bekçi köpek eğitimi, kangal badiğart eğitimi, Sivas köpek eğitimi, köpek eğitmenliği, çoban köpek eğitimi , kangal köpek eğitim ücretleri