• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/ALTIN-KANGAL-K%C3%96PEK-%C3%87%C4%B0FTL%C4%B0%C4%9E%C4%B0/201257336607907

İstanbul emniyeti kangal yavrusu almak için çiftliğimizi seçmiştir. Haberin devamı için TIKLA
Kangal iletişim : 0546 885 82 10

FECEBOOK BUTON

ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ


Sayfanızı Da Tanıtın

Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret3301468

Kangal da olması gereken kuyruk ‘simit kuyruk’

KANGAL KÖPEKLERİNDE KUYRUK NASIL OLMALI?

Kangal köpekleri adını aldığı gibi kuyruğun kıvrık biçimde olması yani ‘’kangal’’ şeklinde sarılı vaziyette olması gerekir. Sıkı biçimde sarılı kuyruk kangal köpeğine has bir özelliktir. Diğer köpeklerde bu kuyruk yapısına rastlayamazsınız. 

KANGALLARDA KUYRUK ÇEŞİTLERi

Tapan kuyruk kangal; Bu tip kuyruklar daha düz bulunmakta. Kangal şeklinde sarılmayan düz yada orak şeklinde olan kuyruk tipidir. Çok fazla tercih edilmemekte.

Kangal Şeklinde Kıvrımlı kuyruk; Kangal köpeklerinde en çok beğenilen ve tercih edilen kuyruk tipi kıvrık şeklinde olandır. Kangal köpeği kuyruğu sardığında makara şeklinde belin üstünde toplanmaktadır. Bu kuyruk tipine ‘simit kuyruk kangal’ da denmektedir

Yavru kangallarda kuyruk yapısı nasıl olmalı?

Yavru kangal köpeklerinin kuyruk yapısı oluşması için iki ve üç aylığı geçmesi gerekir. nda kuyruğun nasıl olacağını anneye ve babaya bakarak kestirebiliriz. Soyundan gelen bir özellik olduğundan yavru kangal seçerken özellikle anne ve baba kangalın kuyruk kıvırmasına dikkat etmek gerekir.


 Sinit kuyruk kangal

Üst resimde gördüğünüz örnek bir kuyruk tutma şekli. Kalın ve sıkı bir sarma kuyruk. Az bulunan ama olması gereken bir kuyruk yapısı!