• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/ALTIN-KANGAL-K%C3%96PEK-%C3%87%C4%B0FTL%C4%B0%C4%9E%C4%B0/201257336607907

İstanbul emniyeti kangal yavrusu almak için çiftliğimizi seçmiştir. Haberin devamı için TIKLA
Kangal iletişim : 0546 885 82 10

FECEBOOK BUTON

ALTIN KANGAL KÖPEK ÇİFTLİĞİ


Sayfanızı Da Tanıtın

Üyelik Girişi
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam1512
Toplam Ziyaret3387067

KANGAL KÖPEKLERİNİN BESLENME

KANGAL KÖPEKLERİNDE BESLENME

Bilindiği gibi beslenme her canlıda olduğu gibi kangal köpekerinin gelişimi ve yaşamını devam ettirmesi açısından önemli bir faktördür.  Yavruluk döneminden başlayan düzenli ve kaliteli besin alımı kangalın kemik gelişimini olumlu yönde etkilemekte boy ve kilo olarak en üst seviyeye çıkabilmelerini sağlamaktadır. Bu demek değildirki aşırı yemek verilecek eğer aşırı tüketiminden fazla yemek verilirse kilo artımı olur ve bu durum tasvip edilmez.

 

Kangal köpeklerimizi beslerken protein ihtiyacını karşılamaya dikkat etmemiz gerekmektedir  bilindiği gibi köpekler et obur hayvanlardır. Elimizden geldiğince onlara haşlanmış et ve kemik vermeye özen göstermeliyiz, günün belli saatlerinde ve aynı saatte vermekte hem köpeğin sindirimini düzenli olmasına hemde organizmanın işleyişi bakımından önemlidir.

 

Yetişkin bir kangal köpeği ortalama 65 kğ civarındadır. Bu daha yüksek olabileceği gibi daha aşağılardada olabilir. Ortalama tüketim miktarı kilosunun yüzde iki ila üçü arasındadır. Buna istinaden günlük sıvı almaları gerekmektedir yine yetişkin bir kangal köpeği günlük ortalama üç yada dört litre kadar su tüketiminde bulunmalıdır.

 

KANGAL KÖPEKLERİNE VERİLEBİLECEK GIDALAR

Yazımızın başındada anlattımız gibi kangal köpekleri etobur hayvanlardır ve protein ihtiyacı bulunmaktadır. Kangal köpeklerimizi daha çok et ağırlıklı ve tahıl ağırlıklı beslemeliyiz. Dilerseniz hazır büyük ırk köpek mamaları ile besleyebilirsiniz. Tüm yemeklerden olmasada kıymalı makarna pirinç pilavı  et vb. yemeklerden verebilirsiniz.

Köpeğinize verdiniz kabın temizliğine dikkat edilmeli içersinde yemek artıkları bulunmamalı yemeklerden sonra kabı yıkayarak temiz tutmalıyız. Ayrıca yanı başında sürekli içebileği bir su kabı bulunmasına özen göstermeliyiz.

KANGAL YEMEĞİ ''YAL''

Kangal köpeklerine yal yapımı: Kangal köpeklerine geçmişten günümüze verilen gıdalar arasında başlıcası yal dediğimiz arpa unundan yapılma bir yiyecek türü. Yal yapımı öğütülmüş arpanın kaynayan su ile birlikte karıştırılması sonucu hazırlanmaktadır. Besleyi değeri çok yüksek olmamasına karşın sindirim sistemlerine uygunluğu ve gıda ihtiyacını ekonomik olarak karşılaması bakımından geçmişte kullanılmış ve halen birçok sürü sahibi kangal köpeklerini bu şekilde beslemektedir.

 İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER SAYFALAR. TIKLAYINIZ...

DAMIZLIK ERKEK KANGALLAR  

DAMIZLIK DİŞİ KANGALLAR 

KANGAL YAVRU SATIŞLARI 

KANGAL KÖPEK EĞİTİMİ 

KANGAL KÖPEKLERİNİN ÖZELLİĞİ 

YAVRU KANGALLARIN BAKIMI VE BESLENMESİ

NASIL KANGAL SAHİBİ OLABİLİRİM ?

KANGAL KÖPEKLERİNDE ÇİFTLEŞME

KANGAL KÖPEKLERİNDE MERAK EDİLENLER

KANGAL KÖPEKLERİNİN BESLENME

YAVRU KÖPEK AŞI TABLOSU

YAVRU KÖPEK YURTDIŞI ÇIKIŞ İŞLEMLERİ

Kangal köpek hastalıkları

KANGAL KÖPEK İSİMLERİ

KANGAL SEVDASI

Kangal forum

Sizden gelelen fotoğraflarn

Egilish information

Kangal yavrusu satışları Kangal köpeğinin kullanım alanları

Ayıboğan ve Kurtboğan Kangal özellikleri

Kangal köpekleri hakkında yazılan kitaplar

İstanbul kangal yavrusu satışı

Yavru kangal satın alırken merak ettikleriniz. 


Kangal yavru fiyatları GÜNCELLENDİ.

 

 KANGAL BESLENMESİSAYFA ETİKETLERİ: kangallarda beslenme, kangal köpeklerine verilecek gıdalar, kangal beslemek pahalımıdır, kangallar ne yer, kangal mamaları, kangallar kaç öğün yer, kangal yavru beslenmesi, kangal köpek nasıl beslenmeli, kangala yal yapımı, yal nedir.